ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Πέντε δευτερόλεπτα που θα γεμίσουν χαρά τους haters του Cristiano Ronaldo

Μπορεί να αργεί καμιά φορά, αλλά η ζωή φροντίζει να είναι δίκαιη για όλους. Ένας παίκτης της Εϊμπάρ εξέθεσε τον Πορτογάλο. Εμείς ακόμα πανηγυρίζουμε.

Ο Αργεντίνος Gonzalo Escalante δεν είναι ο πιο γνωστός μέσος στον κόσμο. Τη φετινή σεζόν αγωνίζεται στην Εϊμπάρ, ενώ πέρυσι τον είδαμε με τα χρώματα της Κατάνια. Έχει μια σαφή ροπή στο να παίρνει κίτρινες κάρτες και τιμώντας την καταγωγή του, τον λες περισσότερο σκληρό παρά τεχνίτη.

Στο χθεσινό (σ.σ. 9/4) ματς της Εϊμπάρ στο Μπερναμπέου, ο Cristiano Ronaldo έκανε τα γνωστά του στο πρώτο ημίχρονο, σκοράροντας ένα γκολ και δίνοντας δύο ασίστ για το εύκολο 4-0 του πρώτου ημιχρόνου που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Όλα κυλούσαν ομαλά (έως και βαρετά) στο γήπεδο της Ρεάλ Μαδρίτης, ώσπου ο Gonzalo Escalante συνάντησε από κοντά τον Πορτογάλο και τίναξε από τις καρέκλες τους απανταχού haters του CR7, που ακόμα ζαλίζεται.